İ.T.Ü Makine Fakültesinde “Tesisat Mühendisliğinde Dijital Uygulamalar” Konulu Seminer

İ.T.Ü. Makine Fakültesinde düzenlenen “Termodinamik ve Isı Tekniği Çalışma Gurubu Toplantısı” kapsamında Tekhnelogos Genel Müdürü Dr. A Selami ÇALIŞKAN “Tesisat Mühendisliğinde Dijital Uygulamalar” konulu seminer ile, fakültenin değerli profesör ve araştırma görevlileri ile bir araya geldi. Toplantıya  Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu, Prof. Dr. A. Taner Derbentli, Prof. Dr. Ahmet Arısoy, Prof. Dr. Lütfullah Kuddusi ve Prof. Dr. Seyhan Onbaşıoğlu başta olmak üzere birçok öğretim üyesi ve araştırma görevlileri iştirak ettiler. Sayın Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu’nun daveti üzerine katıldığımız toplantıda, Tekhnelogos’un tesisat teknolojisine getirdiği dijital yeniliklerin yanı sıra gelecek teknolojilerin perspektifine yer verildi.

İ.T.Ü. Makine Fakültesinde düzenlenen “Termodinamik ve Isı Tekniği Çalışma Gurubu Toplantısı” kapsamında Tekhnelogos Genel Müdürü Dr. A Selami ÇALIŞKAN “Tesisat Mühendisliğinde Dijital Uygulamalar” konulu seminer ile

, fakültenin değerli profesör ve araştırma görevlileri ile bir araya geldi. Toplantıya  Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu, Prof. Dr. A. Taner Derbentli, Prof. Dr. Ahmet Arısoy, Prof. Dr. Lütfullah Kuddusi ve Prof. Dr. Seyhan Onbaşıoğlu başta olmak üzere birçok öğretim üyesi ve araştırma görevlileri iştirak ettiler. Sayın Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu’nun daveti üzerine katıldığımız toplantıda, Tekhnelogos’un tesisat teknolojisine getirdiği dijital yeniliklerin yanı sıra gelecek teknolojilerin perspektifine yer verildi.

Dr. A. Selami Çalışkan toplantı sonrasında “İTÜ Makine Fakültesinde öğrencilik yıllarından hatırladığım değerli hocalarımla yaptıklarımızı istişare etmek çok önemliydi. Yeni projeler için cesaret topladık.” diyerek, burada almış olduğu eğitimin bu teknolojileri geliştirme sürecinde önemli katkıları olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu bu tür seminerleri, Üniversite- Sanayi iş birliği olarak gördüklerini ve önümüzdeki dönemlerde de bu tür iş birliklerinin daha da arttırılmasının önemli olduğunu belirterek, hem üniversite açısından aldıkları eğitimlerin uygulamada pekiştirilmesi hem de sanayi açısından Ar-Ge çalışmalarının ve teknolojilerinin gelişmesi için  faydalı olabileceğini dile getirdi. Tekhnelogos olarak dijital mühendislik alanında yaptığımız katkılardan dolayı memnuniyetlerini bildirdi.